05346233731
 
İşte karşınızda çok özel yetiştirme yöntemlerimize ek olarak, kesim ve yolum tekniği ile de çok özel bir tavuk! Kuru yolum Köy Tavuğu!

Toplumumuzda köyde yetişen tavuğun "Köy tavuğu" olduğu gibi yanlış bir kanı oluşmuş durumda. Oysa gerçek bu değil. Köy tavuğu tanımlaması, köyde yetişen tavuğu değil, bizzat Anadolu topraklarına has bir tavuk ırkına işaret eder. Evet! Anadolu köy tavuğu yüzyıllar içerisinde değişik türlerin doğal çaprazlanması sonucu ortaya çıkmış, sonuç olarak şu anki standartlarına ulaşmış bu topraklara ait bir tavuk türüdür. Bulunmasaı da sanıldığı kadar kolay değildir. Dünyanın en lezzetli tavuklarından biridir.
 
Şimdi biz bu geleneksel lezzeti, kesimi ve yolumunu da yine geleneksel yöntemlerle yaparak sizlere sunuyoruz.
 
Kuru yolma, geleneksel, tek tek el ile tüy alma yöntemi ile doğallığı bozmadan tüy alma tekniğidir. Aynı zamanda bu sistemin çok zor ve sabır isteyen bir işçilik süreci vardır.
 
Özel geliştirdiğimiz rüzgar sistemiyle tüyleri tek tek koparıp tavukları soğuk odalarda dinlendiriyoruz. Böylece tavuğun doğal görüntüsünü ve dokusunu korumuş oluyoruz. Tek tek işlem gördüğü için özel bir üretim yapılmış oluyor.
 
Bu sistemle, kimyasal koruma ve katkı maddeleri olmayan, besin değeri yüksek, mükemmel tavuklar elde ederek sofralarınıza ulaştırıyoruz.
 
Çocukluğunun tavuklarını ve o tavuklarla yapılmış yemeklerin konusunu özleyenleri, Kralların Tavuğu "Kuru Yolum Köy Tavuğu" grubu ile çocukluğunuzun sofralarına davet ediyoruz.
 
1,5 - 1,8 kg arasında gelmektedir.
Kuru Yolum Köy Tavuğu
Fiyat : 70 TL   
© 2015 Kralların Tavuğu Tüm Hakları Saklıdır.