05346233731
Neden isminiz "Kralların Tavuğu"

Bu sorununn cevabı firmamızın kuruluş hikayesi ile örtüşür. Kendimizi anlattığımız "hakkımızda" bölümünde bütün bu girişimin bir hobi ile başladığını söylemiştik. Bu hobi sürecinde yetiştirdiğimiz ve çok önemsediğimiz tavuk türlerinden birisi de Sulmtaler'dir. Sulmtaler, köken itibariyle Avusturya'da yetişen bir ırktır. Kayıtlarla sabittir ki, bu çok özel tavuk ırkı Napolyon'un taç giyme töreninde yüzlerce adette kesilmiştir. Bu olaydan sonra Sulmtaler "Emperyal Tavuk" , "İmparatorluk Tavuğu" , " Kralların Tavuğu" gibi isimlerle anılmıştır. İşte buradan esinlenerek sizlere sunduğumuz bu özel lezzet için biz de firmamızın adını "Kralların Tavuğu" koyduk. Bu ırk halen yetiştirmekte olduğumuz ve size sunduğumuz bir ırktır.

Neden tavuk ırkları bu kadar belirleyici ?

 Doğal işleyiş gereği kimi türlerin belirli özelliklerinin ön plana çıktığı ve bu özellikleri ile farklılaştıkları bilinmektedir. Kuşkusuz bu durum tavuklar için de böyledir. Kimi tavuklar yumurta verimlilikleri ile ön plana çıkarken, kimi tavuklar ise et verimlilikleri ile ön plana çıkarlar. Burada verimlilikten kastettiğimiz adet ve kilo değildir. Verimlilik hem lezzet hem de sağlık açısından kalitedir. Bizim yetiştirmekte ve size sunmakta olduğumuz iki tavuk ırkı (Bresse ve Sulmtaler) yapıları gereği protein, yağ ve karbonhidrat dengesini etlerinde ve yumurtalarında en iyi oranda barındıran iki tavuk türüdür. Bu iki tavuk türünün gurme dünyasında böylesine isim yapmış olmalarının nedeni budur. İşte bu nedenlerden ötürü tavuklarda ırk çok önemli ve belirleyicidir.

Tavuklarınızı nasıl yem ile besliyorsunuz? Sadece özgür olmaları yetmiyor. Tavuklarınız kaçarlı kümeslerde?

 Öncelikle tavuklarımız doğada ne bulurlarsa onu yiyorlar. Biz ise elbette onlara yemlikler hazırlıyoruz ve içine; keçi boynuzu, ada çayı, defne, kekik gibi doğal bitkiler koyuyoruz. Bunun dışında kesime 15 gün kala diyetlerine tuzsuz lor peyniri ilave ediyoruz. "tavuklarınız kaçarlı kümeslerde" diye sormuşsunuz... Biz kümes ve özgürlük kavramlarını bağdaştıramadık. Bizim kümesimiz falan yok. Sadece bir arada ve özgürce yaşayan tavuklarımız var. Ha! Kümes derken geceyi birlikte geçirdikleri barınaktan söz ediyorsanız metrekareye 4 tavuk düşer. Eh! Bu da rahat uyumaları için yeter de artar bile. Onun dışında gündüz ne yapacaklarına kendileri karar verirler. Özgürlük budur...

Çiftliğiniz nerede ?

 Çiftliğimiz Adapazarı'nda, ve aynı bölgede bizim için üretim yapan anlaşmalı çiftçilerimiz bulunuyor. Yemleri, beslenmeleri, barınmaları yine bizim tarafımızdan veteriner hekimlerce denetlenmektedir.

Tavuklarınızı aynı yerde mi yetiştiriyor ve kesim yaptırıyorsunuz ?

 Hayır! Biz bir entegre tesis değiliz. Kesimhanemiz yok. Anlaşmalı olduğumuz ve gerekli kurumlarca ruhsatlandırılma işlemleri yapılmış kesimhaneler var. Bu konularla ilgili yasal bilgileri etiketlerimizin üzerinde de görebilirsiniz.

Siparişimiz bize nasıl gelecek ? Kargo ücreti var mı ?

 Tavuklarımız verdiğiniz siparişe göre programımıza dahil edilerek sabah 03:00 ile 06:00 arasında kesiliyor ve 0°C'ye kadar soğutularak 1-2 saat dinlendiriliyor. Ardından paketlemeleri yapılıyor. Soğuk zincir bozulmadan 24 saat içinde kendi araçlarımızla evinize teslim ediliyor. Eve teslim için herhangi ek bir taşıma ücreti ödemiyorsunuz. (İstanbul'un merkeze çok uzak bir kaç ilçesi hariç)

Süt, yoğurt vb. başka doğal ürünleriniz var mı ?

Hayır.

Bizim işimiz özgür, doğal, gezen tavuk yetiştirmek.
İyi bildiğimiz ve severek yaptığımız işi bu şekilde devam ettireceğiz.


Ürünlerinizin analiz raporu var mı ?

 Elbette.. Aşağıda görebilirsiniz.

 

Sadece İstanbul için mi sipariş getiriyorsunuz ?

 EVET. Şu an için sadece İstanbul sınırları içinde hizmet vermekteyiz.


Bu soruların hepsi zaman içinde müşterilerimiz tarafından bize sorulmuş sorulardır.
Bize sormak istediğiniz her türlü sorunuz için aşaıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.
Ya da dilerseniz iletişim bilgilerimizden telefonla bizlere ulaşabilirsiniz.
Siz sordukça burada yazmayı atladığımız bilgiler varsa ekleyerek paylaşmayı arzu ediyoruz.
       
Ad Soyad : Mesajınız:
Telefon :
E-Posta :
   
© 2015 Kralların Tavuğu Tüm Hakları Saklıdır.